Warto wiedzieć

Co to jest Smart Home?

Smart Home czyli inaczej inteligentny dom do niedawna był jedynie futurystyczną zachcianką. Dynamiczny rozwój najnowszych technologii, dających możliwość połączenie z internetem urządzeń gospodarstwa domowego, sprawił, że marzenia te stały się realne. Jak wszystkie nowinki, także w przypadku Smart Home przyczyną problematyczną dla inwestorów była rzecz jasna cena systemu. Dzisiaj każdego, kto zapragnie zadbać o wygodę i bezpieczeństwo stać na to, aby jego mieszkanie było smart.

Smart Home to nic innego jak zainstalowanie w mieszkaniu sprzętów, które można przez Internet programować oraz nimi zarządzać za pomocą telefonu komórkowego, tabletu czy laptopa lub specjalnie przeznaczonego do tego zestawu urządzeń innego sterownika centralnego. Dzięki temu mamy możliwość sterować właściwie całym sprzętem. Zazwyczaj Smart Home jest stosowany do sterowania ogrzewaniem, oświetleniem, żaluzjami lub bramami garażowymi w nieruchomości.

Nie sposób także pominąć sprawy bezpieczeństwa smart domów. Zainstalowanie różnego rodzaju czujników pozwala wykryć zalanie pomieszczenia, ogień lub wydzielanie się tlenku węgla, czy też błyskawicznie informować o włamaniu. Nie oznacza to jednak, że od razu powinniśmy zainwestować i zmienić wszystkie do tej pory posiadane urządzenia. Najkorzystniej natomiast stopniowo, w zależności od bieżących potrzeb, wymieniać sprzęt na inteligentny. Na początku zamieńmy urządzenia, które sprawiają nam najwięcej problemów, są czasochłonne a ich obsługa wymaga wielokrotnej powtarzalności. Zacząć możemy na przykład od odkurzacza. Sporo z nas marzy, żeby ktoś posprzątał dom podczas naszej nieobecności. Znane na rynku odkurzacze Roomba umożliwiają zrealizowanie tego marzenia. Sprytne zarządzanie klimatyzacją lub ogrzewaniem nieruchomości pozwala na spore oszczędności w naszym budżecie, a jednocześnie nasz Smart Home wita nas po powrocie ustaloną temperaturą. Automatyczna regulacja oświetleniem daje nie tylko oszczędności, ale również może skutecznie odstraszyć złodziei. Bezprzewodowe sterowanie roletami nie tylko zapewni optymalne nasłonecznienie mieszkania, ale sprawi też, że już nigdy nie zapomnimy o ich opuszczeniu podczas wyjazdu. Zastosowanie inteligentnych gniazdek elektrycznych pozwala na zdalne sterowania też sprzętami, które nie są smart.

Komfort, ekonomia oraz prostota przemawiają więc jasno o potrzebie przekształcenia naszego mieszkania w Smart Home. Warto już dziś zadbać o to by krok po kroku wejść do świata inteligentnych domów.

Może Cię zainteresować:

Jak dbać o auto?

Ulubiony samochód to kwestia najlepszego modelu i zadbania o auto. Ponieważ są rozmaite marki samochodów i rozmaite wyposażenia, ludzie mają ...

Morąg i turystyczny potencjał

Warmia i Mazury to wyjątkowy obszar, a tutejsze atrakcje turystyczne zachwycają turystów od lat. Warmia i Mazury to idealne miejsce ...

Ta strona do działania wykorzystuje pliki cookies. Dalsze korzystanie ze strony oznacza zgodę na ich używanie. Wszystkie ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w opcjach Twojej przeglądarki internetowej.

Rozumiem Opuść stronę